Новости проекта
Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 37 человек

Планы работы

Дата: 8 декабря 2016 в 18:39, Обновлено 25 апреля в 09:16

                                                                                

УТВЕРЖДАЮ

Директор ГУО «Горянская детский сад-

                                                         средняя школа Полоцкого района»

________________________ А.И. Юпат

                 09.04.2016

План проведения мероприятий, посвящённых Международному дню освобождения узников фашистских концлагерей

п/п

Мероприятие

Дата проведения

Участники

Ответственный

1

Информационный вестник « 11 апреля - Международный день освобождения узников фашистских концлагерей»

11.04

Учащиеся, педагоги

Педагог-организатор Журавлёва Е.В.

2

Устный журнал «Узники фашистских лагерей»

11.04

Учащиеся 5 класса

Классный руководитель Белько О.В.

3

Видеожурнал «Узники фашистских лагерей»

11.04

Учащиеся 10, 11 класса

Классные руководители Борисевич О.М., Маслёнок Е.В.

4

Урок мужества «Цена Победы», посвящённая Дню памяти узников фашистских концлагерей

11.04

Учащиеся 6-10 классов

Педагог-организатор Журавлёва Е.В., воспитатель интерната Богданова Д.Н.

Заместитель директора по ВР                                         О.В. Иванова

ЗАЦВЯРДЖАЮ       

Дырэктар ДУА «Гаранская дзiцячы сад –

сярэдняя школа Полацкагараёна»

                                                                  _______________       Г.I.Юпат

07.04.2018

План правядзення

Вялікоднага тыдня

( 09.04.2018 – 14.04.2018)

п/п

Мерапрыемства

Аудыторыя

Дата правядзення

Адказны

1

Благачынная акцыя “Збяром падарунак разам!”

Вучні, педагогі, бацькі

Красавік

Настаўнік пачатковых класаў Чалала А.У.

2

Інфармацыйная гадзіна “Вялікдзень”

Вучні 1-11класў

Па графіку

Класныя кіраўнікі1-11 класаў

3

Выстава творчых работ “Прыгажосць Божага свету”

Вучні 1-7 класаў

09.04

Настаўнікі працоўнага навучання Ігнаценка Л.В., Круглікава І.У.

4

Майстар-клас:

  •  “Вялікодная паштоўка”
  • “Вялікоднае яйка”

Вучні 1-6 класаў

09.04

11.04

Ігнаценка Л.В.

Выхавацелі ГПД

5

Удзел у святочнай раённай тэматычнай выставе “Вялікодная радасць”

Вучні 6-9 класаў

11.04

Настаўнік працоўнага навучання Ігнаценка Л.В.

6

Святочны канцэрт “Вялікодная радасць” з запрашэннем прадстаўніка Полацкай епархіі

Вучні 1-4 класаў

У рамках тыдня

Чалала А.У., Жураўлёва К.В.

7

Прагляд мультфільмаў, відэафільмаў па духоўна-маральнаму выхаванню

Вучні 1-11 класаў, выхаванцы ГПД, дз.с.

На працягу тыдня

Педагог-арганізатар Жураўлёва К.В.., выхавацелі ГПД, дз.сада, інтэрната

Намеснік дырэктара па ВР                                                А.В. Іванова

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Гаранская

                                   дзіцячы сад-сярэдняя школа

 Полацкага раёна” 

____________ Г.І. Юпат

03.04.2018

ПЛАН ПРАВЯДЗЕННЯ

Дня прававых ведаў

ДУА  “Гаранская дзіцячы сад-сярэдняя школа Полацкага раёна”

( 04.04.2018)

п/п

Назва мерапрыемства

Месца правядзення

Адказны

1

Вывучэнне нарматыўна-прававых дакументаў “Адказныя і бяспечныя паводзіны”

Кабінеты класа

Класныя кіраўнікі 8-11 класаў, педагог сац. Маісеенка Ж.В., намеснік дыр. па ВР Іванова А.В.

2

Навучанне правілам бяспечных паводзін на канікулах

Кабінет № 12

Класны кіраўнік Шаурка Л.А.

3

Пазнавальная віктарына “Правы дзіцяці”

Кабінет № 12

Выхавацель ГПД

4

Прагляд мультыплікацыйных фільмаў       “У краіне Мульці- пульці” пра  правы і абавязкі

Кабінет № 1

Выхавацель ГПД Шакнель Л.А.

5

Тэст-абмеркаванне “Мае правы і абавязкі”.

Кабінет № 18

Класны кіраўнік Бялько А.В.

6

Дзелавая гульня “Ведай і паважай закон”

Кабінет № 5

Выхавальнік інтэрната Багданаа Д.М.

Намеснік дырэктара па ВР                        А.В. Іванова

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Гаранская

                                   дзіцячы сад-сярэдняя школа

 Полацкага раёна” 

____________ Г.І. Юпат

21.03.2018

ПЛАН ПРАВЯДЗЕННЯ

Дня прававых ведаў

ДУА  “Гаранская дзіцячы сад-сярэдняя школа Полацкага раёна”

( 22.03.2018)

п/п

Назва мерапрыемства

Месца правядзення

Адказны

1

Тлумачэнне артыкулаў Кодэкса аб адміністратыўных правапарушэннях

Кабінет № 18

Класны кіраўнік Бялько А.В., педагог сац. Маісеенка Ж.В., намеснік дыр. па ВР Іванова А.В.

2

Навучанне правілам бяспечных паводзін на канікулах

Кабінет № 15

Класны кіраўнік Чалала А.У.

3

Урок бяспечнасці “Надзвычайныя сітуацыі”

Кабінет № 12

Выхавацель ГПД Шаурка Л.А.

4

Агульнашкольная арганізацыйная лінейка з тлумачэннем пытанняў беражлівых адносін да дзяржаўнай маёмасці, прафілактыкі крадзяжу з адзення і ручной паклажы

Файе 2 паверха

Адміністрацыя УА

5

Класная гадзіна “Дысцыпліна і вучоба”

Кабінет № 17

Класны кіраўнік Дзегцярова Ю.С.

Намеснік дырэктара па ВР                        А.В. Іванова

      ЗАЦВЯРДЖАЮ

                                                                          Дырэктар ДУА “Гаранская ДССШ

                                                                          Полацкага раёна”

                                                                           __________ Г.І. Юпат

                                                                         “____”____________ 2017г.


 


 

План

ідэалагічнай і выхаваўчай работы

ДУА “Гаранская дзіцячы сад-сярэдняя школа Полацкага раёна”

на Iчвэрць 2017/2018 навучальнага года.


 

№ п/п

Назва мерапрыемства

Дата

правядзення

Адказныя


 

1


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

2.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

3


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

4.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

5


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

6


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

7


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

8


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

9


 


 


 


 

Тыдзень бяспекі дарожнага руху(па асобнаму плану)

Скарынаўскі тыдзень да Дня пісьменнасці і кнігадрукавання ( па асобнаму плану)


 

Свята першага званка “Прывітанне, школа!”


 


 

Першы ўрок «Беларусь – мая Айчына!»


 

Дзіцячая канферэнцыя з прэзентацыяй даследчай работы   “Несохранившиеся Храмы Горянщины»


 


 

Інструктажы з вучнямі па правілах паводзін у школе, на вулічна-дарожнай сетцы; уводных інструктажоў па прадметах, у аб’яднаннях па інтарэсах


 

Рэйды “Сям’я”, “Падлетак” (кантроль супрацьпажарнага стану домаўладанняў, у якіх пражываюць непоўналетнія, складанне актаў абследавання  сем’яў, вучняў школы)


 

Бацькоўскія сходы   па арганізацыі навучання і выхавання ў 2017/2018 вуч.г., прафілактыцы правапарушэнняў і адхіленняў у паводзінах


 


 

Удзел у раённым этапе абласнога конкурсу «Зялёны ўбор ўстановы»


 


 


 

Тыдзень спорта і здароўя ( па асобнаму плану)


 

Інфармацыйныя гадзіны:

“Полацкі першадрукар Ф.Скарына” ( 1-4 класы)

“500-годдзе беларускага кнігадрукавання ў Полацку” ( 5-11 класы)


 

Арганізацыйная лінейка “Правілы бяспечных паводзін”  (1-11 класы)


 

Брыфінг, прысвечаны Дню нараджэння БРСМ “Моладзь – у тэме”  ў рамках Ганаровага звання “Полацк – моладзевая краіна Рэспублікі Беларусь


 

Занятак па папярэджанні дарожна-транспартнага траўматызму


 

Урок Мужнасці, прысвечаны 100-годзю Ўзброеных сіл РБ


 

Дзень здароўя


 


 

Вучэбная эвакуацыя


 

Цыкл псіхалагічных заняткаў на згуртаванне класных калектываў 1 і 5 класаў


 


 

Тыдзень прафілактыкі псіхічнага здароўя

 (па асобнаму плану)


 

Інфармацыйныя гадзіны:

“Здаровае харчаванне – залог здароўя і добрага настрою” ( 1-8 класы)

“10 верасня – Сусветны дзень папярэджвання самагубстваў” ( 9-11 класы)


 

Дзень нараджэння БРПА. Святочная лінейка “Салют, Піянерыя!


 

Музычна-літаратурная забава ў дз.садзе

«Прывітанне, восень”


 

Класная гадзіна. Экааперацыя “Чыстая тэрыторыя”


 

Вусны часопіс “ У абарону атмасферы”, прысвечаны Міжнароднаму дню абароны азонавага слою


 

Еўрапейскі тыдзень мабільнасці “Чыстая, сумесная і разумная мабільнасць. Сумеснымі намаганнямі рухаемся разам” ( па асобнаму плану)


 

Экскурсія ў Дэндрапарк. Пазнавальна-гульнявая праграма “Прырода і мы”, прысвечаная Міжнароднаму дню абароны азонавага слою


 

Тыдзень прававых ведаў ( па асобнаму плану)

Інфармацыйная гадзіна:

“17 верасня – Дзень работнікаў лесу ( 1-7 класы)

“Выбарчае заканадаўства РБ” ( 8-11 класы)


 

Пазнавальная гульня “Я маю права”


 

Кансультацыі «Правы і абавязкі бацькоў па выхаванню і развіццю непаўналетніх».


 

Круглы стол для бацькоў “Адаптацыйны перыяд: праблемы паводзін і ўзаемадзеяння”


 


 

Конкурс-выстава творчых работ навучэнцаў і бацькоў  ў рамках Года Навукі «Даследуем побач», прысвечаная Міжнароднаму дню міра


 

Дзень прафілактыкі супрацьпраўных паводзін

( па асобнаму плану)


 

Легкаатлетычны крос “Залатая восень” ( 5-11 класы)


 

Тыдзень пажылога чалавека

(у рамках агульнапіянерскай акцыі "Дом без адзіноты»), ( па асобнаму плану)


 

Інфармацыйныя гадзіны:

“Фактары рызыкі ў сучасным жыллі. Навыкі самавыратавання” ( 1-7 класы)

“Інвестыцыйная прывабнасць Рэспублікі Беларусь” ( 8-11 класы)


 

Свята для першакласнікаў “Пасвячэнне ў вучні”


 

Піянерская акцыя “Клопат”


 

Агульнашкольны бацькоўскі сход сумесна з вучнямі 9-11 класаў “Арганізацыя навучання і выхавання ў 2017-2018 нав.годдзе. Прафарыентацыйныя ўстановы для паспяховага працаўладкавання”

Тыдзень прафілактыкі шкодных звычак( па асобнаму плану)

Інфармацыная гадзіна “Дзень настаўніка”


 

Святочны  канцэрт, прысвечаны  Дню  настаўніка ( 6-11 класы)

Дзень самакіравання


 

Аперацыя “Флікер”


 

Класная гадзіна ў рамках тэматычнага тыдня


 

Класная гадзіна “Беларусь у маім сэрцы”


 

Класная гадзіна. Медыячасопіс “Экстрэмізм”


 

Відэалекторый “Шкодныя звычкі”


 


 

 Арганізацыя экскурсій па гістарычных месцах Беларусі ў рамках Года Навукі,  у рамках раённага этапа рэспубліканскай акцыі “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”


 

Тыдзень спорта і здароўя ( па асобнаму плану)

Тэматычны тыдзень, прысвечаны ролі сям’і ў маральна-духоўным выхаванні дзяцей ( па асобным плане)


 

Інфармацыйная гадзіна  “ВАВ і сем’і беларусаў”


 

Інфармацыйны веснік “10 кастрычніка - Сусветны дзень псіхічнага здароўя”


 

Інтэрактыўная гульня “Бюджэт сям’і”


 

Музычная забава ў дз.садзе «Мілая маці мая»


 

Святочны канцэрт, прысвечаны Дню Маці ( 1-5 клас)


 

Класная гадзіна. Літаратурна-музычная праграма для вучняў 7-11 класаў, прысвечаная Дню Маці

Дзень здароўя


 


 

Спартландыя “У здаровым целе – здаровы дух


 

Індывідуальныя кансультацыі для бацькоў навучэнцаў I і Vкласаў


 


 

Інфармацыйная гадзіна“15 кастрычніка – Міжнародны дзень вясковых жанчын”


 

Медыялекторый па прафарыентацыі “Шляхі, якія мы выбіраем”


 

Класная гадзіна “Навука і навуковыя дасягненні ў нашым жыцці” у рамках Года навукі


 

Інфармаванне бацькоў аб адказнасці за пакіданне непаўналетніх без дагляда


 

Рэспубліканская прафілактычная акцыя “За бяспечнасць разам”


 

Сяброўскі матч па мініфутболу


 


 

Інфармацыйная гадзіна “Дысцыпліна і адказнасць -  сродкі прафілактыкі правапарушэнняў “


 

Азнакамленне  вучняў з  правіламі паводзін а канікулах


 

Спартыўная забава “Карусель бяспекі”


 

Прафілактычныя гутаркі з бацькамі па правілам супрацьпажарнай бяспекі


 

Дзень прафілактыкі супрацьпраўных паводзін( па асобнаму плану)


 

Класная гадзіна “Вынікі 1 чвэрці. Правілы бяспечных паводзін у час канікул“


 


 

Гульня па станцыям “З чаго пачынаецца Радзіма” ( 6-9 класы)


 


 

31.08-07.09


 

01.09.-08.09


 


 

01.09


 


 

01.09


 


 

02.09


 


 


 

Да 08.09


 


 


 


 

Верасень


 


 


 


 

1 чвэрць


 


 


 


 

Верасень


 


 


 


 

04.09.-09.09


 


 

04.09


 


 


 


 


 

05.09


 


 

06.09


 


 


 


 

Да 07.09


 


 

На працягу тыдня


 

09.09


 


 

Верасень


 

Верасень


 


 


 

11.09-16.09


 


 

11.09


 


 


 


 


 

13.09


 


 

15.09


 


 

На працягу тыдня


 

15.09


 


 


 

16.09 – 22.09


 


 


 


 

16.09


 


 


 


 

18.09 – 23.09


 

18.09


 


 


 


 

19.09


 

Верасень


 


 

Верасень


 


 


 

21.09


 


 


 

22.09


 


 

23.09


 


 

25.09-30.09


 


 


 

25.09


 


 


 


 


 

26.09


 


 

На працягу тыдня

30.09


 


 


 


 

02.10-07.10


 

02.10


 

02.10


 

03.10


 

04.10


 

06.10


 

06.10


 

06.10


 

07.10


 


 

Кастрычнік


 


 


 

09.10 – 14.10


 


 


 


 


 


 

09.10


 


 

10.10


 


 

11.10


 

12.10


 

13.10


 


 

13.10


 


 

14.10


 


 

14.10


 

На працягу тыдня

16.10 – 21.10


 

16.10


 


 

На працягу тыдня


 

20.10


 


 


 

З 20.10


 


 

З 20.10


 


 

21.10


 

23.10 – 28.10

23.10


 


 


 

На працягу тыдня


 

26.10


 

На працягу тыдня


 

27.10


 


 

27.10


 


 


 

28.10


 


 


 


 

Іванова А.В.,

Шыркевіч Н.С.

Обадава Л.В.,

Маслёнак А.У.


 

Іванова А.В., Шыркевіч Н.С.,кл. кіраўнкі


 

Кл. кіраўнікі


 


 

Настаўнік пачатковых класаў Чалала А.У., нам. дырэктара па ВР Іванова А.В.

Кл. кіраўнікі, педагогі-прадметнікі,

педагогі дадтковай адукацыі


 

Класныя кіраўнікі, спецыялісты СППС, адміністрацыя


 


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, педагог сацыяльны, адміністрацыя


 

Купрэенка К.К.


 


 


 


 

Настаўнік ФК, класныя кіраўнікі


 

Класныя кіраўнікі


 


 


 


 


 

Намеснік дыр. Па ВР Іванова А.В.


 

Педагог-арганізатар Шыркевіч Н.С, Іванова А.В.


 


 

Кл. кіраўнікі 1-11 класаў


 

Настаўнік гісторыі Маліноўскі Я.А.


 

Педагог-арганізатар Шыркевіч Н.С., настаўнік ФК,СППС

Адміністрацыя


 

Педагог-псіхолаг


 


 


 

Педагог-псіхолаг


 


 

Кл. кіраўнікі 1-11 класаў


 


 


 


 

Педагог-арганізатар Шыркевіч Н.С.


 

Музычны кіраўнік


 


 

Класныя кіраўнікі 4-9 класаў


 

Выхавацелі ГПД


 


 


 

Іванова А.В., Шыркевіч Н.С., класныя кіраўнікі


 


 


 

Педагог-арганізатар Шыркевіч Н.С., настаўнік біялогіі Купрэенка Е.К.


 

Маісеенка Ж.В., Шыркевіч Н.С.

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў


 


 


 

Выхавацелі ГПД


 

Спецыялісты СППС


 


 

Педагог-псіхолаг, класныя кіраўнікі Маліноўская В.М., Бялько А.В.

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, выхавацелі дз.с.


 


 

Педагог сацыяльны Маісеенка Ж.В.


 

Настаўнік ФК, класныя кіраўнікі 5-11 класаў


 

Шыркевіч Н.С., настаўнікі пачатковых класаў


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў


 


 


 


 

Маліноўская В.М., Шыркевіч Н.С.


 

Ігнаценка Л.В., Мятла А.А., Шыркевіч Н.С.

Намеснік дырэктара па ВР


 


 


 

Спецыялісты СППС


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

Шыркевіч Н.С.


 

Педагогі-прадметнікі, Іванова А.В.

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў

Кл. кір. 1-3 класаў


 

Кл. кіраўнікі 4-6 класаў


 

Кл. кіраўнік 7-11 класаў


 

Спецыялісты СППС


 


 

Класныя кіраўнікі 1-11класаў


 


 

Настаўнік ФК


 

Іванова А.В., класныя кіаўнікі 1-11 класаў


 


 


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў


 

Педагог-псіхолаг


 


 

Выхавацелі ГПД


 

Музычны кіраўнік


 

Шыркевіч Н.С., Чалала А.У.


 

Класныя кіраўнікі Маслёнак А.У., Барысевіч В.М.

Настаўнік ФК, педагог-арганізатар


 

Класны кіраўнік Іваненка Г.Г.

Спецыялісты СППС


 


 


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў


 

Класныя кіраўнікі 8-11 класаў, педагог-псіхола


 

Класныя кіраўнікі 7-11 класаў


 


 

Класныя кіраўнікі, спецыялісты СППС


 

Класныя кіраўнікі, спецыялісты СППС


 

Настаўнік ФК


 


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў


 


 

Класныя кіраўнікі


 


 

Музычны кіраўнік


 

Класныя кіраўнікі


 


 

Педагог сацыяльны Маісеенка Ж.В.


 

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў


 


 

Педагог-арганізатар Шыркевіч Н.С.


 


 

               Намеснік дырэктара па ВР:                                                        Іванова А.В.



 

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.